Az alábbi versidézetben néhány vegyjelet találsz. (A kisbetűket és a nagybetűket értelemszerűen használd!) Írd a táblázatba a megtalált vegyjeleket és az elemek nevét! Minden vegyjel csak egyszer szerepeljen a táblázatban! „Magyar vagyok. Legszebb ország hazám az öt világrész nagy terűletén.”
Melyik kémiai változás?
Kémia órán az árán látható módon fejlesztettünk hidrogént. Nevezd meg a rajzon látható üvegeszközöket!
Kémia órán az árán látható módon fejlesztettünk hidrogént.Melyek a kiindulási anyagok a hidrogéngáz fejlesztéséhez?
Miért kell fertőtleníteni az uszodák, a strandok vizét, de a folyókat, tavakat nem?
Melyik égeti meg jobban a kezünket a 100 °C-os vízgőz, vagy a 100 °C-os víz? Miért?
A szén atomtömegével egyező rendszámú elem vegyjele:
Egy kísérletező tanuló alufóliából két kis zacskót készített, s mindegyikbe pár csepp vizet töltött. Az egyikbe kávéskanálnyi szódabikarbónát (vagy szalalkálit), a másikba kevés mosóport szórt. Tenyerébe véve az oldatokat tartalmazó alufóliás zacskókat, eltérő hőmérsékletűnek érezte őket. Melyik az endoterm folyamat?
Mely kémiai fogalmak szótagjait kevertük össze? Ha a megadott jellemzőik alapján megtaláltad őket, írd a jellemzők mellé a választ, majd a szótag-mixben húzd át a szótagjaikat! A megmaradt szótagokból egy változás nevét tudod összeállítani. Szétválasztási művelet, alapja a sűrűség különbség.
Mely kémiai fogalmak szótagjait kevertük össze? Ha a megadott jellemzőik alapján megtaláltad őket, írd a jellemzők mellé a választ, majd a szótag-mixben húzd át a szótagjaikat! A megmaradt szótagokból egy változás nevét tudod összeállítani.A híg oldatok nagyobb mennyiségű összetevőjének neve.
Mely kémiai fogalmak szótagjait kevertük össze? Ha a megadott jellemzőik alapján megtaláltad őket, írd a jellemzők mellé a választ, majd a szótag-mixben húzd át a szótagjaikat! A megmaradt szótagokból egy változás nevét tudod összeállítani. Ilyen folyamat energiaváltozás szerint a cukor karamellizálása.
Mely kémiai fogalmak szótagjait kevertük össze? Ha a megadott jellemzőik alapján megtaláltad őket, írd a jellemzők mellé a választ, majd a szótag-mixben húzd át a szótagjaikat! A megmaradt szótagokból egy változás nevét tudod összeállítani. Főleg kén-dioxidból és nitrogén-oxidokból keletkezik a légkörben.
Mely kémiai fogalmak szótagjait kevertük össze? Ha a megadott jellemzőik alapján megtaláltad őket, írd a jellemzők mellé a választ, majd a szótag-mixben húzd át a szótagjaikat! A megmaradt szótagokból egy változás nevét tudod összeállítani. Az atom pozitív töltésű fő része.
Mely kémiai fogalmak szótagjait kevertük össze? Ha a megadott jellemzőik alapján megtaláltad őket, írd a jellemzők mellé a választ, majd a szótag-mixben húzd át a szótagjaikat! A megmaradt szótagokból egy változás nevét tudod összeállítani. Az atomok kémiai „monogramja”.
A felsoroltak közül melyik az az összetett anyag, melyben az alkotórészek aránya állandó?
Milyen változás a cink + kén = cink-szulfid folyamat?
Melyik nem vegyület?
Melyik atomvegyjele a K?
Mi a kalciumatom helyesen felírt elektronszerkezete?
Mi a közös a periódusos rendszer VII. főcsoportjában levő atomok szerkezetében?
Miben egyeznek meg a periódusos rendszer 3. periódusában levő atomok?
Mennyi a 6 * 1022 db kénatom tömege?
3 g szénatomnak mennyi az anyagmennyisége?
Hány darab atomot tartalmaz 6 g magnézium?
Melyikben van több kémiai részecske: 550 g 10 tömegszázalékos kalcium-klorid-oldatban, vagy 595 g ugyancsak 10 tömegszázalékos kálium-bromid-oldatban? Számítsd ki!
200 g 15 tömegszázalékos 20 °C hőmérsékletű sóoldatba 100 g sót szórunk, és alaposan megkeverjük az oldatot. (Az oldat hőmérséklete gyakorlatilag nem változik.) Válaszodat számítással indokold! Hány tömegszázalékos a kapott oldat?
/100 g víz 20 °C-on 38 g sót old fel./
Vastag falú zárt tartályban lévő 2 kg hidrogén és 2 kg oxigén keverékét (elegyét) elektromos szikrával begyújtjuk. a.)A víz képlete alapján állapítsd meg, hogy mennyi hidrogén és mennyi oxigén fogyott el a reakcióban! b) A reakció után mi marad a tartályban? Sorold fel az anyagokat és mennyiségüket!
Melyik anyagra gondolok? A harmadik elektronhéján hat elektron tartózkodik.
Melyik anyagra gondolok? Színtelen, az égést tápláló gáz atomja.
Melyik anyagra gondolok? Egy móljának tömege 39 g.
Melyik anyagra gondolok? Elektronszerkezete 2, 8, 4.
Melyik anyagra gondolok? A 4. periódus és az I. főcsoport tagja.
Melyik anyagra gondolok? Elektronburkát 68 elektron alkotja.
Melyik anyagra gondolok? Protonszáma a klór rendszámának négyszeresénél eggyel több.
Melyik anyagra gondolok? Egy móljának tömege egyesekre kerekítve 190 g.
Melyik anyagra gondolok? Kétszer annyi elektronja van, mint a nátriumnak.
Melyik anyagra gondolok? Harmadik héján annyi elektron tartózkodik, mint amennyi a szénnek van.